Dictador

Nowoczesna, dynamiczna, luksusowa i lifestylowa - tak określa się marka Dictador, oferująca alkohole, kawę i cygara klasy premium. Tworząc dla niej strategię marketingową musieliśmy mieć to na uwadze. Aby zbudować odpowiedni wizerunek marki i ułatwić jej dotarcie do odpowiedniego klienta, przygotowaliśmy szereg rozwiązań i działań z wykorzystaniem tradycyjnych oraz cyfrowych form przekazu.

Komunikację we wszystkich kanałach prowadzimy w języku angielskim ze względu na międzynarodowy zasięg produktu. Celem naszych działań jest wzrost sprzedaży za granicą oraz zwiększenie rozpoznawalności na nowych międzynarodowych rynkach.

Strategia komunikacji

Działania zaczęliśmy od określenia celów biznesowych, marketingowych i komunikacyjnych. Wyznaczyliśmy też typy potencjalnych odbiorców, określiliśmy ich potrzeby i dopasowaliśmy odpowiadające im produkty z asortymentu marki. Na tej podstawie dobraliśmy odpowiednie środki przekazu - kanały komunikacji i całą koncepcję kreatywną. Zauważyliśmy, że równolegle do tradycyjnych klientów marki, powstaje nowa grupa odbiorców, dlatego zdecydowaliśmy o podziale całej strategii komunikacyjnej na dwa bloki.

Z myślą o drugiej grupie odbiorców przygotowaliśmy zupełnie nową linię kreatywną. Obie linie realizowane będą równolegle, uzupełniając się wzajemnie i gwarantując dotarcie do świadomości obu grup docelowych.

Podjęte działania

Część komunikacji została przygotowana z myślą o tradycyjnych klientach marki - tych, którzy cenią jakość, są pewni siebie i mają wysublimowany styl. W komunikacji z nimi wykorzystujemy media cyfrowe i tradycyjne. Stawiamy na obecność marki na najbardziej prestiżowych wydarzeniach, angażujemy markę w sponsorowanie sztuki oraz sportu. Współpracujemy z ambasadorami, z którymi nasi odbiorcy mogą się utożsamiać.

Sesja zdjęciowa

Sesja zdjęciowa została przygotowana w niekonwencjonalnej czarno-białej fotografii. Jej efekty prezentujemy klientom w formie cyfrowej oraz tradycyjnej.

Media społecznościowe

Przejęliśmy komunikację marki w mediach społecznościowych. Prowadzimy profile na Facebooku, Instagramie, Pintereście i Twitterze. Przygotowaliśmy serię grafik pasujących do ogólnej koncepcji i naszego odbiorcy. Fakt, że prowadzimy całą komunikację marki gwarantuje spójność przekazu we wszystkich wykorzystywanych kanałach.

E-commerce

Zoptymalizowaliśmy działania marki związane z e-commerce, dbając nie tylko o zwiększenie ruchu, ale przede wszystkim o wzrost konwersji.

ZAINTERESOWANY NASZĄ OFERTĄ? SPOTKAJMY SIĘ NA KAWIE, A ZAPROPONUJEMY CI ROZWIĄZANIE KTÓREGO POTRZEBUJESZ.

karolina@punktkrytyczny.pl (+48) 668 413 222
ZAINTERESOWANY PODOBNYM PROJEKTEM?
JEŚLI TAK, KLIKNIJ PONIŻEJ
I NAPISZ DO NAS!TAK
SZYBKI KONTAKT
Zmieniamy się tak, jak zmienia się Internet. Trzymaj rękę na pulsie i zapisz się do naszego newslettera. Nie rozsyłamy spamu, kontaktujemy się wyłącznie w ważnych sprawach.
NEWSLETTER
Wprowadź poniżej adres e-mail. To nic nie kosztuje!

(+48) 668-413-222

ul. Mickiewicza 10 40-092 Katowice

NIP: 9542477677

REGON: 241182750

Ta strona korzysta z cookies
Dowiedz się więcej
Informacja o cookies